top of page
Фото автораБібліотекар

Міжнародний день обіймів


Сьогодні, 21 січня, у світі відзначають Міжнародний день обіймів (International Hug Day).

Міжнародний день обіймів є молодим, але справді приємним святом. Все почалось зі студентів, які ще у 1986 вирішили просто обіймати один одного без зайвих слів. І справді, людям часто бракує навіть такої дрібниці, як доброзичливі обійми. Минуло вдосталь часу, але традиція проводити флешмоби з "безкоштовними обіймами" поширилась по всьому світу.

За "повiр'ям" , 21 січня потрібно якомога більше подарувати обіймів своїм друзям і навіть незнайомим людям. Ми обіймаємося, коли щасливі і коли сумні, в гарному настрої, або щоб втішити.

Обійми — це приємний вияв емоцій та почуттів, користь для здоров’я.

Психологи вважають, що під час ритуалу дружнього дотику людини до людини створюється відчуття безпеки і комфорту. Ніжні дотики нам необхідні нарівні з їжею і водою.

Обійми викликають певні реакції в мозку людини, завдяки чому виробляються “гормони щастя”, наприклад, окситоцин.

Окситоцин знижує тривогу. Проте обійми обов’язково повинні бути приємними та довірчими, інакше користі від них ніякої.


Чим корисні обійми: цікаві факти

За словами американського психотерапевта Вірджинії Сатир, нам для виживання потрібно обніматися чотири рази на день; вісім обіймів в день — для гарного самопочуття; дванадцять обіймів на день — для того, щоб рости і розвиватися і відчувати себе впевнено; Американський економіст і доктор філософії Пол Зак рекомендує обніматися не менше восьми разів на день — щоб насолоджуватися життям і бути щасливим; Обійми розслаблюють м’язи, знімають напругу, збільшують циркуляцію крові у м’яких тканинах, полегшуючи біль. Цей ефект можна простежити з маленькими дітьми, які, впавши або вдарившись, біжать до мами обніматися і відразу заспокоюються; Обійми з близькою людиною позбавляють від втоми, почуття самотності; У тих, хто обнімається відбувається шкірно-гальванічна реакція, електричні імпульси і волога в шкірі знаходять баланс, і від цього заспокоюються нерви; Навіть 10-секундних обіймів достатньо, аби поліпшити самопочуття; Італійські вчені запевняють, що обійми продовжують життя втроє; Обійми підвищують самооцінку; Обійми піднімають рівень серотоніну — гормону “щастя”; Діти, яких з народження рідко обіймали, в дорослому житті можуть виявитися нездатними любити інших.

У цей чудовий День ми шлемо свої обійми всім, хто нам дорогий, всім кого ми не знаємо, але хотіли б підтримати. Вітаємо всіх з Міжнародним днем обіймів!



0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page